Jak opanować apetyt?

Witam.Przychodzę z dziwnym problemem.Mianowicie chcę przestać tyle jeść,lecz nie potrafię.Jedzenie to dla mnie ogromna przyjemność.Uwielbiam delektować się jakimiś sałatkami,deserami itp.Chcę zawszę zjeść wystarczająco,ale po prostu zawsze jem więcej niż muszę,bo uwielbiam smak jedzenia.Nie umiem przestać,to jest dla mnie trudne.Jak już pisałam,jedzenie to dla mnie przyjemność... Co ja mam zrobić?Sama nie umiem sobie poradzić,nie wiem czy w ogóle jest jakieś rozwiązanie. :(

Witam
Nie ma takiej osoby, dla której jedzenie nie jest przyjemne, bo byłoby to niezgodne z fizjologia naszego organizmu i praca naszego mózgu. Jeśli chce pani zrobić cokolwiek w z tym problemem warto udać się do specjalisty zajmującego się zaburzeniami odżywiania - dietetyka i psychologa, który opracuje dla pani właściwe postępowanie oraz wesprze panią w postanowieniu. Niestety decyzję musi podjąć pani sama, ale najpierw zastanowić się czy tego pani chce.
Pozdrawiam i powodzenia w podjęciu decyzji.

Witam, ciekawe czy w innych sprawach też ma Pani problem w stawianiu sobie samej granic. Bo widać wyraźnie, że w kwestii jedzenia szwankuje u Pani zdolność do samokontroli. Jest to kwestia do przepracowania w relacji z psychoterapeutą, przyczyny mogą być bardzo różne, biorąc pod uwagę Pani wiek pewnie warto się sprawą zająć zanim efektem będzie tusza.Pozdrawiam