Jak pomóc byłemu chłopakowi, który się tnie?

Nie dawno zerwałam z chłopakiem . Jednak on nadal mnie kocha .Mówił że bez mnie życie nie ma sensu i będzie się ciął aż do czasu kiedy nie będzie czół bólu . Boję się o niego dlatego że z byle powodu się ciął . I często ryzykował życiem .Nie ma w nikim oprócz mnie wsparcia a gdy ja odeszłam to on nie ma żadnej osoby zaufanej koło siebie jak mu pomóc dobrze wiedząc że nie uda się do lekarza
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Jest to trudna sytuacja. Boisz się o niego, jednak Twoja chęć pomocy może być przez niego odebrana jako szansa na powrót.
Czy mimo rozstania nadal utrzymujecie kontakt?
Pozdrawiam

Witam Panią Serdecznie,

Niestety nie bardzo jest Pani w stanie sama pomóc Pani byłemu Chłopakowi, gdyż wymaga On profesjonalnej pomocy w Poradni Zdrowia Psychicznego i do tego może Pani go zachęcać, gdyż cierpi, a nie potrafi sięgnąć o pomoc.

Z przesłaniem pomyślności w skuteczności,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam.
Z tego, co Pani pisze sytuacja jest trudna.
Myślę, że chłopak o którym Pani pisze powinien uzyskać specjalistyczną pomoc u psychologa - psychoterapeuty.
Ponadto proszę pamiętać również o sobie i swoich potrzebach.
Uważam, że jeżeli jest Pani dla niego ważną osobą to Pani zdanie dotyczące jego przyszłego leczenia może być pomocne.
Życzę odwagi i powodzenia,
Dariusz Pysz - Waberski

Witam,
Przede wszystkim musi Pani pamiętać, że nie jest Pani odpowiedzialna za to, co teraz robi Pani były chłopak i nie dać się wciągnąć w poczucie winy oraz utrzymywać kontakt z nim z litości, chęci pomocy lub innych motywów - w końcu z jakiegoś powodu Państwo się rozstaliście. To co Pani może to przede wszystkim jako mu najbliższa osoba, skierowanie go w stronę Poradni Zdrowia Psychicznego, aby uzyskał tam profesjonalną pomoc. Skorzystanie z niej jest jednak jego decyzją.
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek