Jak pomóc mitomanowi jeśli on nie przyznaje się do problemu?

Chciałabym się dowiedzieć jak pomóc mitomanowi jeśli on nie przyznaje się do problemu a co za tym idzie nie ma zamiaru poddać się terapii? Jest to dla mnie o tyle ważne że problem dotyczy mojego byłego męża z którym mam dziecko i boję się że w przyszłości będzie okłamywał dziecko i tworzył niestworzone historie na mój temat aby mnie oczernic

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam. Właśnie dlatego sie pani z nim rozeszla. Mitoman te historie bedzie opowiadał dziecku, bedzie kłamał i nie bedzie trzymał sie prawdy bo sam w to wierzy. Dziecku bedzie mogła Pani powiedziec dlaczego sie Pani z nim rozeszła ale też po prostu sie zorientuje i przestanie traktować go poważnie. Tak to już bywa u mitomanów. Pozdrawiam!