Jak pomóc partnerowi, który dużo pracuje?

Witam. Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc. A mianowicie sprawa wygląda tak : Mój parter ma 29 lat , pracuje 6 dni W tygodniu po 10/12 godzin, w 6 dzień pracuje najmniej, bo 4. Śpi mało, między 6, a 4 godziny Od pół roku czuje ciągle zmęczenie, ma częste bóle w klatce piersiowej, czesto jest przeziębiony ze stanami podgoraczkowymi, czesto oblewaja to poty,zdąża się również, że gałki oczne przybierają lekko żółta barwę ratuje się wiataminami takimi jak magnez, potas , witaminy z grupy B. Zdąża się tak, że w ciągu dnia ma na przemian spadek i odzyskanie mocy. W wolne weekendy śpi normalnie od 8 do 10 godzin, niestety - pomaga to na 1z 2 dni do przodu później wszystko wraca. Jak mogę mu pomóc?

Dzień dobry,
Niestety jedyne rozwiązanie stanowi namówienie go na zmianę pracy lub zmniejszenie ilości godzin w obecnej. Doradzałabym zrobienie pełnej morfologii krwi oraz zbadanie poziomu bilirubiny. Żółte białka gałek ocznych mogą wskazywać na zbyt wysoki poziom bilirubiny, co może świadczyć o nieprawidłowej pracy wątroby. Osłabienie organizmu może być również związane ze zbyt wysokim jej poziomem. Jeśli wyniki badań będą odbiegały od normy to konieczna będzie konsultacja z lekarzem rodzinnym. Suplementacja witamin to dobry pomysł, ale niestety to za mało. Warto zwrócić również uwagę na dietę Pani partnera oraz w wolnym czasie, którego niestety jest bardzo mało zadbać o ruch na świeżym powietrzu np. spacer, rower. Mam nadzieję, że wszystko wkrótce się wyjaśni i że Pani partner zadba o siebie.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/