Jak poradzić sobie po nieszczęśliwiej miłości?

Boje sie ze przegapilam sznse na prawdziwa milosc. Zakochalam sie w wieku 16 lat raczej bez wzajemnosci. Do twj pory nie pokochalam nikogo innego (22lata) a tamtego chlopaka kochalam niewyobrazalnie mocno. Boje sie ze ludzie pozakldaja rodziny a ja bede tkwic w nieszczesliwej milosci, co jezeli sie juz tak nie zakocham? Ponoc pierwsza milosc jest najsilniejsza I z wiekim jest coraz ciezej. Naprawde obawiam sie ze juz mociej nie pokocham. Co robic?

Witam
Proponuję zgłosić się do psychologa, aby porozmawiać o swoim problemie, aby uwolnić się z pesymistycznego myślenia.Pierwsza miłość być może jest silna, ale niedojrzała i czasem potrzeba doświadczenia życiowego, aby odnaleźć tą właściwą miłość dla siebie.
Ludzie zakładają rodziny w różnym wieku , mając czasem lat 20 a czasem lat 35 i więcej i nie ma w tej kwestii wyznacznika poprawności, bo każdy ma swój czas, swoją gotowość i wtedy pojawia się ten ktoś...Proponuję wspólnie z psychologiem przeformułować myślenie na bardziej optymistyczne i uznać, że widocznie jeszcze nie jest ta chwila.
Powodzenia
Anna Szyda

Witam Panią Serdecznie,

Pierwszą miłość pamięta się najbardziej i nadaje się jej wyjątkowe znaczenie emocjonalne.
Zachęcam Panią do otwartości na relacje i nie skupianiu się na przeszłości i na zakochaniu, ale na czerpaniu radości z codzienności, a odpowiednia dla Pani miłość niepodziewanie pojawi się, czego serdecznie Pani życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam, każda miłość jest inna. Pierwszą się pamięta, ponieważ po raz pierwszy przeżywamy takie emocje, jest to nowe doświadczenie. Tak jak pamięta się pierwszą kąpiel w morzu, pierwszy dzień w szkole i inne wydarzenia które są dla nas wyjątkowe. Są to wyjątkowe wspomnienia, jednak spoglądając wciąż w przeszłość, porównując to uczucie, zamyka się Pani na przyszłość. Proszę skorzystać z pomocy psychologicznej i porozmawiać o tym. Przesyłam link do placówek NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/ lub skorzystać z konsultacji w prywatnym gabinecie.
Pozdrawiam serdecznie