Jak poradzić sobie ze złośliwością osoby starszej?

Jestem w drugiej ciąży mąż finansowo mi nie pomaga ani na lekarza ani na wizyty na nic się nie dokłada jest prowadzony przez swoją rodzine z którą mieszkamy a jego babcia go buntuje przeciwko mnie. Nie dokładam się do węgla światła gazu ponieważ uważam ze mąż powinien stanąć na wysokości zadania i zadbać o to ze swojej strony a jego babce się to nie podoba i ciągle się mnie czepia ze na głupoty mam a na węgiel nie mam ostatnio mi zyczyla żebym dziecko martwe urodziła wyzywa się na mnie obgaduje mnie na każdym kroku juz nie wytrzymuje psychicznie

Dzień Dobry Pani,

Tak nie może być!

Proszę się nie godzić na takie traktowanie.
Jest Pani w takim czasie, że powinny do Pani płynąć wspierające, życzliwe i piękne słowa...,
A jest tak inaczej...?
Najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdybyście mogli Państwo zamieszkać samodzielnie..., jednak domniemam, że jest, jak jest...

Zachęcałabym Panią, by zadbała Pani o siebie i skorzystała ze zwyczajnej rozmowy z psychologiem, by nabyła Pani umiejętność wyrażania/realizowania swoich potrzeb oraz skutecznej komunikacji.

A co na teraz?
Zachęcałabym Panią do szczerej, otwartej i nie oceniającej rozmowy z Mężem, najlepiej poza domem w przytulnej herbaciarni? "na spokojnie" i zakomunikowanie, jak Pani czuje się w takiej sytuacji, kiedy nie bierze pod uwagę Pani potrzeb (wyrazić swoje potrzeby, że chciałaby pani czuć się zaopiekowana, ważna i kochana) oraz Co i Jak moglibyście poprawić w Waszej relacji, by Babcia Męża nie ingerowała w Państwa życie..

A swoją drogą, mam pytanie, kiedy byliście Państwo razem na randce?

Chcę Pani powiedzieć, że relacja małżeńska wymaga nieustającej pracy.
Partnerstwo jest najbardziej wymagającą relacją i jest tylko wtedy możliwe, kiedy oboje Partnerzy będą otwarci na wzajemne potrzeby
i gotowe by na nie odpowiadać...

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani teraz najbardziej potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com