Jak przekonać rodziców, aby zezwolili na wyjazd

Dzień dobry, mam 15 lat i chciałabym pojechać ze znajomymi na 2 dni do Lublina. Jest nas dziesięcioro, kolega ma skończone 18 lat. Spytałam rodziców o pozwolenie, ale mnie zbyli. Może to zabrzmieć jak wyznanie typowej nastolatki, ale ja naprawdę jestem odpowiedzialna i zdaję sobie sprawę z możliwych konsekwencji wyjazdu. Dodam, że zawsze trudno było mi prosić rodziców o cokolwiek, mam blokadę i boję się odmowy, ale wiem, że jestem w stanie sobie poradzić. W jaki sposób mogłabym ich przekonać?

Witam serdecznie,
Spróbuj zapytać rodziców o ich konkretne obawy dotyczące tego wyjazdu. Jeśli je poznasz, to łatwiej będzie Ci je osłabić. Może warto byłoby też zapoznać rodziców z choć częścią osób, które także będą na tym wyjeździe, dzięki temu będą spokojniejsi o Ciebie.
Pozdrawiam

Dzień Dobry,

Z mojej perspektywy rozumiem też obawy Twoich Rodziców.

Zainicjuj ponownie spokojną i szczerą rozmowę z Rodzicami i jeszcze raz przedstaw Im swoje argumenty, zapewniając Ich o swojej przewidywalności.
Rozumiem, ze Rodzice znają Twoich Znajomych?

A jeśli Ci odmówią, proszę zaakceptuj to...

Z serdecznymi pozdrowieniami,
irena.mielnik.madej@gmail.com