Jak przestać się tym przejmować?

Moje pytanie będzie dość krótkie, ale bardzo chciałabym prosić o pomoc. Jak przestać przejmować się tym, co ludzie o mnie pomyślą (powiedzą), tym jak osądzają moje słowa, czyny?

ponad rok temu

Mgr Joanna Żur-Teper

Witam,
Niemal na każdym kroku jesteśmy oceniani przez innych i sami również wydajemy osądy na temat zachowań innych. Kluczowym czynnikiem, który pozwala nam funkcjonować bez zbytniego przejmowania się tymi osądami jest samoocena. Jeśli jest ona dobrze ugruntowana, daje nam pewność siebie i tego, że to, co robimy, jest słuszne. Dlatego warto popracować nad tym aspektem, można na przykład zapisać się na warsztaty, które mają na celu podniesienie samooceny i poczucia własnej wartości. Ważne jest również to, aby odnaleźć własne mocne strony i rozwijać je – to również przyczynia się do poprawy samooceny. Możesz poprosić zaufaną osobę, aby określiła te rzeczy, które w Tobie lubi i za które Cię ceni, dowiesz się dzięki temu co jest Twoją mocną stroną w oczach innych.
Pozdrawiam serdecznie