Jak przygotować synka na przeprowadzkę?

mam 27 lat. mam synka 7 lat . zna polski i holenderski . przenosze sie bez ojca do polski. w polsce mam kochajaca rodzine. JAK PRZYGOTOWAĆ SYNKA

Witam Panią
Przeprowadzka dla dziecka to duży stres, trzeba z nim o tym dużo rozmawiać, pokazywać zdjęcia rodziny i polski, pokazać jeszcze na mapie Polskę, Holandię, miejscowość w której mieszkacie i do której macie się przeprowadzić. Dobrze jest też aby była zgoda ojca na wyjazd i ewentualnie rodziny lub znajomych których mieliście w Holandii do tej pory. Być może że chłopczyk już był w Polsce z panią i zna kogoś z rodziny, więc warto się do tych sytuacji odwoływać. Ważnym jest aby przeprowadzkę syna zaakceptował jego ojciec i też z nim na ten temat porozmawiał. W Polsce spotka się z zupełnie nową sytuacją inna szkoła, inni koledzy koleżanki, inne też zwyczaje w rodzinie. To jest trudna sytuacja dla Pani syna a także jego ojca oraz nowej rodziny, ponieważ dziecko wniesie do niej nowe zwyczaje i obyczaje. Ale myślę ze przebrniecie wspólnie i stres u dziecka się zmniejszy. Bardzo ważne w tej sytuacji będą rozmowy z ojcem i jego zgoda na tą przeprowadzkę.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.

To będzie bardzo trudny krok dla synka, bo straci ojca i swoje środowisko. Może jednak warto spróbować naprawić relacje z partnerem. Jeśli się nie da, to delikatnie (by syn nie czuł się "odpowiedzialny" za Wasze rozstanie) spróbować opisać korzyści z tej przeprowadzki. Zawsze zachowując pozytywny obraz ojca. A w Polsce - poświęcać synkowi dużo czasu i empatii.
Jakby chciała Pani porozmawiać zapraszam online