Jak radzić sobie po takim zdarzeniu?

Mam 22 lata, jakieś 4 lata temu podano mi tabletkę gwałtu, nie pamietam praktycznie nic tylko migawki. Nie wiem czy do czegoś doszło. Od jakiegoś czasu wraz z partnerem wpadliśmy na trop tej osoby która mogła mi ją podać. Od tego czasu czuje wstręt do siebie, obrzydzenie względem seksu, potrzebę odsunięcia się od partnera. Wszystko zaczyna mnie drażnić i nie jestem w stanie funkcjonować normalnie jeśli chodzi o sferę seksualną. Nie wiem czy zostałam tamtego wieczoru zgwałcona, ale to pytanie jest cały czas w mojej głowie i czuje wstręt do siebie. Co powinnam w takiej sytuacji zrobić?

Szanowna Pani,

Zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą lub psychotraumatologiem. Konfrontowanie się z lękiem i tak trudnym wydarzeniem z przeszłości jest dużym wyzwaniem i obciążeniem psychicznym. To zrozumiałe,że odczuwa Pani w tej sytuacji blokadę seksualną. Bardzo proszę zadbać o pomoc dla siebie.

Pozdrawiam

Małgorzata Ziółkowska

www.strefa-ciszy.online