Jak radzić sobie ze złym samopoczuciem psychicznym?

Dzień dobry, Mam dosyć męczący problem. Zaczął się on w gimnazjum kiedy chłopak, który o mnie zabiegał, nagle stracił mną zainteresowanie. Od tamtej pory prawie codziennie płaczę, zaczęłam oddalać się od ludzi i praktycznie przestałam z nimi rozmawiać. Nie dopuszczam do siebie myśli, że mogłabym komuś się podobać. W liceum miałam wrażenie, że stałam się inną osobą- byłam towarzyska i udzielałam się wszędzie, ale wieczorami, w ukryciu nadal myślałam o najgorszych rzeczach i płakałam. Teraz mam już prawie 21 lat. Ciągle jestem zdenerwowana i wykryto u mnie migrenę, której czasami mam objawy. Nadal nie wiem co jest powodem moich czarnych myśli i płaczu. Zwłaszcza teraz, kiedy myślę o chłopaku, który mi się podoba. Wymyślam scenariusze scen, które na pewno nigdy nie będą miały miejsca. Są to miłe sytuację, ale nagle zaczynam myśleć o przykrych rzeczach i zaczyna się płacz. Następnego dnia jestem przymulona i smutna. Czy to mój charakter, czy naprawdę jest coś nie tak z moją psychiką?

Dzień dobry, mam poczucie, że odrzucenie które miało miejsce w okresie gimnazjum bardzo na Panią wpłynęło i do dziś boi się Pani kolejnego odrzucenia, a wręcz chyba jest Pani pewna że właśnie odrzucona Pani zostanie. Przez to boi się Pani działać, nie wierzy Pani w siebie, miłe rzeczy są tylko w wyobraźni bo boi się Pani spróbować o nie zawalczyć w rzeczywistości. Migreny i negatywne myśli, które się pojawiają łączyłabym z dużym napięciem i brakiem wiary w siebie. Myśli o których Pani pisze wydają się depresyjne. Warto skonsultować się z psychologiem, być może powinna Pani rozpocząć psychoterapię w celu pracy nad poczuciem własnej wartości bo widać, że zupełnie nie wierzy Pani w siebie i z tego najprawdopodobniej biorą się Pani problemy. A przecież okres gimnazjum minął i oczywiście nie ma gwarancji że ponownie kiedyś ktoś Pani noe odrzuci aczkolwiek to nic złego, nie musimy każdemu się podobać . Warto szukać właśnie takiej osoby, która będzie nas akceptowała takim jakim się jest. Jest Pani jeszcze młodą osobą i proszę starać się nie bać porażek . One maja stawać na naszej drodze , przynoszą nam rozwój, możemy z nim wyciągać wnioski, uczyć się. Uderzanie w siebie nie pomoże i nic dobrego nie przynosi. Także proponuje pomyśleć o konsultacji psychologicznej. Czasami kilka spotkań wystarcza aby sobie pomóca czasami wymagana jest trochę dłuższa praca. Życzę powodzenia.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam,

zalecane jest dla Pani wsparcie psychoterapeutyczne, ze specjalistą łatwiej będzie zrozumieć problem i poradzić sobie z nim, polecam paradygmat poznawczo - behawioralny.
Pozdrawiam serdecznie