Jak rozmawiać z mężem, aby więcej czasu poświęcał rodzinie?

Witam mam 28 lat mąż 27, mamy dwójkę małych dzieci. Mąż pracuje różnie na zmiany ja pracuje po 3 h dziennie. Mąż od pewnego czasu ukieka poprostu z domu po pracy do swoich znajomych, często zdążą się mu zostawać u nich na noc. Kiedy próbuję go wyciągnąć gdzieś osobiście z domu jest zawsze kłótnia bo jemu się nie chce, albo mam poprostu iść sama bo on chce mieć swoją prywatność. Proszę o pomoc ponieważ nie wiem jak wytłumaczyć mu ze to właśnie rodzina jest najważniejsza od znajomych

Pani mąż przechodzi jakiś kryzys. Skoro tłumaczenia nic nie pomagają, to może warto samej skupić się na sobie i dzieciach, by mąż dostrzegł, że jest wam fajnie, by zatęsknił. Może zaprosi Pani znajomych do siebie, najlepiej z dziećmi, by mąż miał kolegę do rozmowy.