Jak schudnąć 10 kg w 4 miesiące?

Mam 15 lat, 1,70 m wzrostu i ważę 62 kg, i jestem dziewczyną! Chciałabym bardzo schudnąć w 4 miesiące te 10 kg. Proszę o pomoc. Wysiłek fizyczny tylko na wf, a poza tym dużo spaceruję. Już dużo razy próbowałam się odchudzać, ale nie wychodziło. Najbardziej chciałabym pozbyć się brzucha. Niestety, lubię słodycze. Proszę o pomoc! :)

Witam!

Twoje obecne BMI to 21,45. Na siatce centylowej jest to obszar 75 centyla. Oznacza to, iż Twoja masa ciała mieści się w normie. Nie musisz się odchudzać. Wystarczy, że zwiększysz aktywność fizyczną. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na abccwiczenia.pl.

Jeśli chodzi o słodycze, to proponowałabym zdrowsze zamienniki, i są to:
- galaretki owocowe,
- kisiele (wyporcjowane), zdrowsze jeśli dodamy do nich np. starte jabłko,
- batony zbożowe (typu muesli),
- sorbety owocowe,
- koktajle mleczno-owocowe,
- musy owocowe,
- kakao na odtłuszczonym mleku,
- cukierki na bazie słodzików,
- lody śmietankowe (wyporcjowane) bez dodatków.
Nie polecam czekolad typu light - czasem zawierają nawet więcej kilokalorii niż czekolady tradycyjne.

Pamiętaj jednak o UMIARZE.

Przykładowe ćwiczenia na płaski brzuch to:
• brzuszki proste,
• brzuszki skośne,
• skłony w przód do siadu równoważnego,
• brzuszki na piłce (w tym wypadku dodatkowo trzeba pokonać niestabilność piłki, co pobudza do pracy mięśnie głębokie),
• prostowanie kończyn dolnych ze stopami lekko uniesionymi nad podłogą,
• unoszenie miednicy w leżeniu na plecach,
• "rowerek",
• zginanie tułowia w bok w leżeniu bokiem.
Codziennie przeznacz na aktywność fizyczną co najmniej 30 minut, a efekty na pewno staną się widoczne.

Pozdrawiam