Jak skłonić córkę, która sięga po narkotyki do badań?

podejrzewam że córka sięga po narkotyki jak ją skłonić do badań

Witaj,
skoro ma Pani trudności z wpływem na córkę,prosze działać stanowczo i np.pobrać do badań mocz/musi nasiusiać w pojemnik/.Proszę tez przede wszystkim porozmawiać i wyrazić jasno swoje stanowisko w tej sprawie a miaowicie,ze jako matka jest pani za nią odpowiedzialna i nie zamierza Pani być karana sądownie z powodu zaniedbania dziecka,bo grożą Pani sankcje karne/jeżeli ona jest nieletnia/,jak np.ograniczenie władzy rodzicioelskiej.Ona sama również naraża się na pójście do placówki wychowawczej,gdzie nie będzie tak,jak w domu,wreszcie na utratę szkoły,złą opinię i degenerację.
To musi być bardzo stanowcze z Pani strony,bo najczęsciej wynika własnie z braku mocnej postawy osób wychowujących.
Pozdrawiam Panią.

Warto spokojnie porozmawiać. Powiedziec o swoich uczuciach, obawach, trosce. Bez pretensji czy oskarżania. Jesli macie Panie dobry kontakt taka szczera rozmowa powinna przynieść większe wzajemne zrozumienie i poszukiwanie rozwiązań. Jeśli kontakt jest trudny lub go brakuje, warto przemyśleć konsultację z psychologiem rodzinnym.