Jak stworzyć relację z kobietą?

Mam pytanie skierowane do neurologów lub psychologów, ale za wszelkie opinie będę wdzięczny. Od 14 lat choruje na SM, mam 38 lat. Ogólnie wygląda to dobrze. Jestem pełnosprawny, zarabiam na siebie, miałem 2 czy 3 niegroźne rzuty. Chciałbym zapytać się o inną kwestię. Mam problem, żeby zbudować trwałą relację ze zdrową kobietą. Właśnie rozpada mi się kolejny związek i tu nawet nie chodzi o litość czy pomoc z państwa strony, ale chciałbym się czegoś po prostu dowiedzieć. Przechodzę do meritum. Mam nagminne problemy z pamięcią czy koncentracją. Ktoś mi ciągle mówi co mam robić, a ja i tak zapominam o elementarnych sprawach i robię wszystko po swojemu. Jestem nieporadny i mam problem z czynnościami manualnymi. Wolno kojarzę fakty. Nie panuję nad emocjami. Łatwo wpadam w gniew i załamuje się, choć szybko mi mijają te stany. Zastanawiam się czy to problem ze mną, z moim charakterem, czy skutki choroby. Po prostu nie nadążam za którąś partnerką z kolei, wiele czynności wykonuję wolniej. Prawdopodobnie takie postępowanie może irytować. Nie chcę zrzucać z siebie odpowiedzialności, lecz szukam odpowiedzi.

Witam Pana,

proszę rozważyć dla siebie pomoc w formie psychoterapii. Wskazana jest szczegółowa diagnostyka neuropsychologiczna - na tej podstawie można wykluczyć skutek choroby lub potwierdzić. Konsultacja neurologiczna, badanie RM głowy.

Pozdrawiam serdecznie, Bożena Waluś