Jak wyjaśnić taki opis rtg?
Witam odebrałam wyniki RTG czy mogę prosić o wyjaśnienie . Przemieszczenie linii statycznego obciążenia ku przodowi. Dyskopatia L5/S1 . Zmiany zwyrodnieniowe w stawach m-k.

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam serdecznie,
Wynik badania zobrazował chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Należy udać się na konsultacje lekarską do neurologa celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.