Jak zapobiec problemom z flegmą?

Dzień dobry, od 4 lat mam problemy z flegmą, która spływa cały czas mi po gardle i muszę ja połykać. Stalo się to nagle po silnym zatruciu żołądkowym. Jeden z laryngologów zasugerował, iż jest to wina krzywej przegrody nosowej, zrobiłem operacje, zabieg nic nie pomógł. Chodzę cały czas do różnych lekarzy i przepisują mi kropelki, które nic nie pomagają. Chciałem nadmienić, iż teraz przegroda nosowa jest strasznie wysuszona i mój węch jest obniżony do poziomu zerowego. Proszę o jakąś poradę i sugestie co mam w takim wypadku robić, do kogo się udać i czy miał już ktoś cos podobnego. Z góry dziękuje.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza laryngologa i odpowiednia dalsza diagnostyka