Jak zwalczyć zazdrość o koleżankę w pracy narzeczonego?

Jestem zazdrosna o koleżankę z pracy mojego narzeczonego. Jest kierownikiem i wiem ze ona jako jedna z nielicznych dobrze sobie radzi. Bardzo szybko dzięki temu awansowała. Wczesniej miala spore doswiadczenie w tego rodzaju peacy. Bardzo jej tego zazdroszczę jako ze ja wciąż studiuje i nie udaje mi się znaleźć dobrej pracy. Mój narzeczony wie o moim problemie, i wspiera mnie w przezwyciezeniu zazdrości. Twierdzi ze nie mógłby byc z nikim innym niż mną. Mimo wszystko jestem zazdrosna o czas jaki spędzają ze sobą w pracy. Oprocz spraw zawodowych rozmawiają również na inne koleżeńskie tematy. Nie chcę żeby dobrze mu się z nią spędzało czas. Nie podoba mi się też jak wychodzi gdzies na imprezy bo myślę ze lepiej się bawi z nimi niż ze mną. Jak to zwalczyć?

Dzień Dobry Pani,

Wskazana byłaby dla Pani praca rozwojowa nad samooceną, gdyż nadmierna
i nieuzasadniona zazdrość wskazuje na zaniżone poczucie własnej wartości , stąd nieadekwatne postrzeganie siebie.

Zachęcam Panią do takiej pracy, poprzez uczestnictwo w treningach z poczucia własnej wartości, z asertywności lub poprzez pracę z psychologiem.

Życzę Pani pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam serdecznie, radziłbym zasięgnąć fachowej porady, a więc skonsultować się jak najszybciej z psychoterapeutą lub ewtl. psychologiem.
Aby Pani pomóc potrzebne jest dłuższa rozmowa z Panią i analiza Pani struktur
kognitywnych. Pozdrawiam

Witam, rozumiem że jest Pani zazdrosna o koleżankę z pracy Pani narzeczonego. Jej osiągnięć, tego że ma cechy które również u siebie chciałaby Pani widzieć. Zazdrość bierze się z poczucia niepewności, niższej samooceny. Proszę skorzystać z pomocy psychologicznej, psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl