Jaka powinna być prawidłowa waga przy 157 cm wzrostu?

Witam:) Od pewnego czasu nurtuje mnie pewne pytanie. Czy powinnam schudnąć? Mam 12 lat i ważę 55 kg przy wadze 157 cm. Proszę o odpowiedź, ewentualnie zalecenia na dietę!:) Dziękuję.:)

Witam,

Jesteś w wieku dojrzewania i intensywnego wzrostu. Twój organizm potrzebuje zrównoważonej diety i aktywności fizycznej. Jeśli odżywiasz się zdrowo i nie dostarczasz swojemu ciału zbędnych, pustych kalorii w postaci produktów typu fast-food, gazowanych napojów oraz słodyczy, a także dbasz o dostarczanie regularnej dawki ruchu, Twój organizm ma wszystko co mu potrzebne, aby prawidłowo się rozwijać.

Jeśli chodzi o Twoją wagę, to jest ona prawidłowa w stosunku do wzrostu oraz wieku.

Pozdrawiam.