Ile powinnam prawidłowo ważyć? Mam 14 lat

Mam 14 lat i ważę 67 kg. Ile powinam ważyć przy wzroście 171 cm?

14 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Według siatek centylowych (pamiętaj bowiem, że wskaźnik BMI nie ma zastosowania u dzieci i młodzieży do 18 roku życia) zarówno Twój wzrost jak i waga są jak najbardziej prawidłowe. Fakt, że ważysz więcej niż Twoje koleżanki związany jest z tym, że jesteś od nich zdecydowanie wyższa. Waga i wzrost muszą być natomiast proporcjonalne.

Pamiętaj, że jesteś aktualnie w okresie dojrzewania i powinnaś dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, by prawidłowo się rozwijał.