Jaki lekarz kieruje na badanie błędnika?

Jaki lekarz kieruje na badanie błądnika, kto wykonuje i na czym to ,polega

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Na badanie błędnika może skierować laryngolog lub neurolog, obecnie najczęściej przeprowadzanym badaniem jest Wideonystagmografia (VNG), podczas którego zakładane są gogle z wbudowanymi kamerami śledzącymi ruch oczu, do uszu natomiast podawana jest ciepła i zimna woda, co ma na celu wywołanie ew. zaburzeń pracy błędnika (mogą się w tedy pojawić bóle i zawroty głowy).