Jakie ćwiczenia wykonywać przy spłyceniu lordozy szyjnej?

Witam kilka tygodni temu zrobiłem RTG odcinka szyjnego i wyszło właśnie spłycenie lordozy szyjnej i mam pytanie jakie są przykładowe ćwiczenia aby ból ustąpił czy trzeba ćwiczeń w kierunku zniesienia lordozy czy jakiś innych.Pozdrawiam...
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zniesiona lordoza czyli mówiąc w skrócie Twój kręgosłup jest zbyt prosty niż być powinien co za tym jest on dużo bardziej obciążony. Predysponuje to do dyskopatii, co oczywiście nie znaczy że ją masz . W obecnej sytuacji, tak jak wspomniałeś najważniejsze jest wzmocnienie więzadeł kręgosłupa w tym odcinku. Polecam artykuł z naszego serwisu.