Jakie kroki powinna pojąć osoba, która ma nawracający ból gardła i spływającą flegmę?

Witam Klaudia 28 lat. Mam prace wyjazdowa zwiazana z podrozami po calej Polsce i naduzywaniem glosu. Od dluzszego czasu mam nawracajace infekcje gornych drog oddechowych, bardzo czesto kaszel i flegmy ktore splywaja po tylnej scianie gardla. Lekarz przewaznie przepisuje mi na to antybiotyk, zayje i znowu po jakim czasie nawroty.Miesiac temu zazywalam antybiotyk, przeszlo, pozniej znowu byl kaszel ale leczylam sie domowymi sposobami przeszlo i znowu nastapil bardzo silny kaszel z przylepiajaca sie do gardla flegma i trudnosci w odkrztuszaniu, poszlam do lekarza, zalecil mi zazywac ibuprom max i acc optima. Jest duzo lepiej, jakby przeszlo ale dalej czuje, szczegolnie rano czuje przylegajaca sie flegme i kaszle i dzis zaczelo mnie rozgrzewac, 36,9 st i nie za bardzo samopoczucie i uczucie rozgrzewania... Co mozna poradzic i zazywac na te nawracajace flegmy i infekcje? Zazywam witaminy... Prosze o porade, z gory dziękuję za przeczytanie tak dlugiego wpisu. Pozdrawiam

Proponuję zgłosić się do lekarza laryngologa wykonać podstawowe badania krwi u lekarza rodzinnego ewentualnie lekarz laryngolog zadecyduje o wykonaniu wymazów prześwietleniu tomografii komputerowym lub Innych badań