Jakie są doraźne i skuteczne sposoby na usunięcie hemoroidów?

Moja mama ma 54 lata i kłopot z zewnętrznymi hemorojdami. W dzień jakoś funkcjonuje bez większego kłopotu, ale nocą swędzą że nie może wytrzymać mimo dokładnej higieny. Czopki ani kremy nie pomagały więc przestała używać. Co można zrobić żeby chociaż nie swędziało, a najlepiej żeby całkowicie pozbyć sie problemu. Jakie są doraźne i skuteczne sposoby na to i ewentualnie jakie są możliwości usuwania hemorojdów i czy długotrwałe jest po nich dochodzenie do siebie, bo pewnie tego mama obawia się.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Mama powinna skontaktować się z proktologiem. Możliwości leczenia zależą od stopnia nasilenia choroby, w grę wchodzi zarówno miejscowe leczenie farmakologiczne, jak i zabieg operacyjny (zwykle wykonywany ambulatoryjnie lub wiążący się z kilkudniowym pobytem w szpitalu).