Jedzenie kompulsywne u 21-letniej osoby

Witam mam 21 lat i od roku zmagam się z kompulsywnym jedzeniem , chciałam się dowiedzieć czy uda mi się samej z tym uporać i jak sobie z tym radzić.

Witam, zespół kompulsywnego objadania się jest zaburzeniem o złożonym podłożu. Zwykle jego objawy pojawiają się w związku z innymi trudnościami doświadczanymi przez pacjenta. Z tego względu leczenie zespołu jest złożonym procesem. Zdarza się, że pacjenci samodzielnie radzą sobie z doświadczanymi objawami, jednak przede wszystkim w leczeniu zespołu stosuje się profesjonalne oddziaływania. Wskazuje się tutaj farmakoterapię oraz psychoterapię. Jedną z najskuteczniejszych form oddziaływań jest terapia poznawczo-behawioralna. W związku z tym wskazana jest konsultacja z profesjonalistą pracującym w tym nurcie

Witam,
Jedzenie jest najczęściej w takich przypadkach sposobem na większe problemy i unikanie ich poprzez czynność zastępczą.Możesz spróbować popracować nad tym,co "zajadasz",by zrozumieć rodzaj i stopień trudności a także spróbować się z nim uporać w zdrowy sposób.
Serdecznie zachęcam.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ (np.: Poradnia Zdrowia Psychicznego) lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.