Jestem aspołeczny i ludzie mnie irytują

Witam, mam 16 lat, jestem os. antyspołeczną. Nie wiem dlaczego tak jest, ale od drugiej klasy gim.,ludzie zaczęli mnie irytować. Nie umiem z kimś porozmawiać o czymkolwiek. Nie chodzę na spotkania w większej grupie osób, bo ich obecność strasznie mnie irytuje. Nie boję się ludzi, nie mam żadnych złych wspomnień, po prostu nie lubię obecności drugiego człowieka. Chcę w przyszłości zostać psychologiem, wiem że otwartość na drugiego człowieka jest mi niezbędna. Jak mogę to zmienić, co jest nie tak?
16 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Warto, żebyś sam skorzystał z pomocy psychologa, aby można było dociec skąd wynikły Twoje problemy w kontaktach interpersonalnych i jak można je rozwiązać.
Pozdrawiam

Witam Cię Serdecznie,

Na podstawie Twojego opisu uważam, że skierowanie na terapię grupową
byłoby trafną dla Ciebie decyzją, z uwagi na ocenę własnych możliwości, które wymagałyby u Ciebie pracy.

Kontakt z innymi Ludźmi w bezpiecznej grupie i wspierającej atmosferze zdecydowanie
dostarcza wiedzy i doświadczenia na swój temat i Innych.

Życzę Ci inspirujących relacji,
irena.mielnik.madej@gmail.com