Kamień w nerce pomimo rozbijania

witam mam 46 lat mam kamien w lewej nerce wielkosci 17 mm mialam rozbijanie kamienia we Wloszech teraz przebywam w Polsce zrobilam usg kamien jest nadal czy mam nadzieje na to ze kolejne rozbicie kamienia go rozkruszy ? czy czeka mnie cos gorszego,operacyjnie ? Elzbieta

- myślę, że powtórzenie rozbijania kamienia powinno być wystarczające
czy czeka mnie cos gorszego,operacyjnie ?
- raczej wątpię