Kłótnie i brak bliskości 17 lat po ślubie

Jestem 17lat po ślubie-dwoje dzieci ch.16 dz.13lat,ale ostatnio nic tylko kłótnie.Mój mąż ciągle mi docina np.że mam prawo jazdy a nie jeżdżę bo nie chce.A ja po prostu boję bo kiedyś miałam wypadek,a teraz dzięki niemu i szefowi leczę się na lekką depresję.Boję się zrobić komuś krzywdę.Poznaliśmy się w pracy i tam razem pracujemy już 20 lat.Ja jestem zazdrosna, on nie.Nigdy nie umiał okazywać uczuć, teraz to już nawet w łóżku nic nam nie wychodzi.mam 41lat on47.

Witaj
Piszesz o trudnościach w relacji z mężem, kłótniach, jego krytyce, problemach w sferze intymnej. Zastanawiam się czy jesteście w stanie ze sobą rozmawiać, rozwiązywać konflikty i dochodzić do porozumienia, czy każda kłótnia służy jedynie wyładowaniu emocji i nic konstruktywnego z niej nie wynika. Będąc w długiej relacji z kimś nieustannie musimy się starać, aby dbać o nią. Zastanawiam się na ile w waszej relacji istotne jest to, że macie dorastające dzieci. Ich dojrzewanie zawsze zmienia układ rodzinny. Od kiedy się to zaczęło i jakie jest źródło. Spróbuj sobie odpowiedzieć na te pytania. Porozmawiaj o tym z mężem. Jeżeli stwierdzisz, że mimo dobrych chęci z jakiś powodów nie wychodzi wam rozmowa może warto udać się do terapeuty rodzinnego. Piszesz też o zazdrości, trudności w okazywaniu uczuć oraz że leczysz się na depresję. Zastanawiam się co spowodowało u ciebie te trudności. Może warto rozważyć kontakt z terapeutą?

Dzień Dobry Pani,

Mocno zachęcam Panią do kontaktu i pracy terapeutycznej z psychologiem, żeby samej sobie pomóc.

Życzę Pani zadbania o swoje potrzeby,
irena.mielnik.madej@gmail.com