Kontakt telefoniczny męża z inną kobietą

Zostałam zdradzona przez męża 4 lata temu. Wybaczylam. Niedawno odkryłam że codziennie utrzymuje kontakt telefoniczny i sms z kobietą. Co zrobić? Napewno zaprzeczy wszystkiemu.nawet ja nie rozmawiam codziennie z przyjaciółka więc jest to dlamnie dziwne. Nadmieniam to jest żona kolegi męża.
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Rozumiem, że ze względu na wcześniejsze przykre doświadczenia i zdradę męża Pani zaufanie względem partnera jest ograniczone. Nie pochwalam, że kontroluje Pani telefon komórkowy męża, ale rozumiem, skąd wynika takie zachowanie. Systematyczny kontakt męża z kobietą, o której Pani napisała, nie musi oznaczać od razu ich romansu. Wiem, że bardzo się Pani boi. Rozumiem Pani lęki, obawy i wątpliwości. Niemniej jednak proszę postarać się zachować spokój i zapytać męża wprost, co oznaczają te częste SMS-y i rozmowy telefoniczne. Myślę, że spokojną rozmową będziecie w stanie sobie wszystko wyjaśnić. Nawet jak mąż zacznie coś kręcić albo będzie próbował się „wybielić”, to sądzę, że go Pani wyczuje. Poza tym, czy korzystali Państwo kiedykolwiek z pomocy terapeuty rodzinnego? Myśleliście Państwo kiedyś o terapii małżeńskiej?
Pozdrawiam!

Dzień Dobry Pani,

Myślę, że pomocna byłaby dla Pani zwyczajna rozmowa z psychologiem, podczas której mogłaby Pani uzyskać wgląd , co Pani chce zrobić i czy chce cokolwiek robić z relacją małżeńską.

Gdyby miała Pani życzenie takiej rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu na skype.

Życzę Pani tylko udanych wyborów,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam,

Rozumiem, że sytuacja, którą Pani opisała budzi w Pani obawy szczególnie iż doświadczyła Pani już wcześniej zdrady. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie rozwiązywania sytuacji od rozmowy z mężem - szczerej, konkretnej, tak by mógł wyjaśnić częstotliwość tych rozmów.
Warto skorzystać również - (zwłaszcza, że w przeszłości doświadczyliście Państwo zdrady, co związane jest z cierpieniem) - z terapii małżeńskiej, na którą uczęszczalibyście Państwo razem a która może podnieść jakość Państwa związku, a także rozwiązać wiele niedomówień.

Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Mazurek
www.synovial.pl