Krew podczas oddawania stolca u 20-letniej osoby

Witam, mój chłopak ma 20 lat, od dłuższego czasu podczas załatwiania się (kau) widzi krew. Był u lekarza i dostał leki na hemoroidy. Jakiś czas był spokój i od pewnego czasu znowu historia się powtarza. Do tego w bardzo krótkim czasie bardzo spadła mu waga. Nie uprawiał sportu, jadł normalnie. Czego to mogą być objawy? Jaka choroba? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Utrata wagi i krew w stolcu to zawsze objawy niepokojące, w wieku 20 lat raczej nie myslimy o nowotworach jesli nie wystepowały w rodzinie, ale moga to byc objawy chorób zapalnych jelit, także prosze udac sie do lekarza, niezbędne badanie fizykalne.