Krótka wsteczna faza przepływu w żyłach powierzchownych

Witam, odebrałam dzis swoje wyniki badań usg doppler żył głebokich oraz powierzchownych kończyn dolnych, stad moje pytanie do Państwa co moze oznaczac opis badania: Obustronnie w żyłach powierzchownych odpiszczelowych zarejestrowano w trakcie próby Valsalvy krótką faze wsteczna przepływu. Bez cech niewydolnosci aparatu zastawkowego.

To oznacza minimalną niewydolność żylną (niewielkie cofanie się krwi w zakresie fizjologii) bez klinicznego znaczenia, gdyż aparat zastawkowy jest wydolny