Kwaśny posmak w ustach oraz żółty osad na języku

Witam jakiś czas temu udałem się do stomatologa w celu usunięcia zęba nr 7 lewy dół obok 6 już nie ma. dentysta mimo podania 3 zastrzyków nie wyrwał zęba z powodu bólu jedynie obłamał go do miazgi zębowej nie podjąłem kolejnej próby usunięcia z powodu urazu psychicznego, ząb na obecną chwilę pękł pionowo tzn ta miazga czy na obecną chwilę nie powinienem odczuwać bólu? czuję kwaśny posmak w ustach oraz żółty osad na języku , czy od pęknięcia mogę mieć poważne powikłania ?

Witam serdecznie,
Czasami przy obecności silnego stanu zapalnego, znieczulenie może nie być w pełni skuteczne - warto wtedy najpierw wyciszyć stan zapalny poprzez antybiotykoterapię, a dopiero wtedy podjąć się usunięcia zęba.
W przypadku pozostawienia pękniętego zęba, konieczne jest jego usunięcie - w obecnej postaci jest on siedliskiem dla bakterii i stanów zapalnych. Należy jak najszybciej zgłosić się na ponowną próbę usunięcia zęba do tego samego lub innego lekarza.