Lewowypukła skoliza lędźwiowa i wynik badania kręgosłupa

Bad. bez użycia kontrastu. Lewowypukła skoliza lędźwiowa.Cechy retrolisteza kręguL5 na ok5mm.Osłabienie syg. RF w obrazachT2 zal z tarcz międzykregowych L3S1-zmiany dehydratacyjno-degeneracyjne.Dyskopatyczne obniż.wys.tarczy międzykregowej L5S1.Na poz L5S1 duza ponad 10x14x15mm tylna brzezna od str lewej przepuklina jądra miazdz.tarczy międzykregowej splycajaca kewy zachylek boczny kanału z kompresja korzeni n i model worka o.Na poz L3i4 oraz L4i5 bulging discs.Tow. osteofitoza oraz artroza

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje udac się do lekarza zlecajacego powyzsze badanie, po bezposrednim badnaiu i lacznej analizie powyzszego badania bedzie mozna okreslic opdowiednie dalsze postępwoanie.