Mam 12 lat - jaka waga byłaby dla mnie idealna?

Mam 12 lat, ważę 49 kg i mam 150 cm wzrostu. Ile powinnam ważyć?

12 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych Twój wzrost oscyluje około 15 centyla, zaś waga około 55 centyla. Oznacza to, że jesteś statystycznie niższa niż inne dziewczynki w Twoim wieku. Twoja waga jest jak najbardziej prawidłowa w stosunku do wieku, aczkolwiek ze względu na Twój wzrost, jest nieco za wysoka. By Twoja waga była idealna powinnaś ważyć około 5-8 kg mniej. Pamiętaj jednak, że odchudzanie u dzieci i młodzieży jest generalnie przeciwwskazane i powinno być prowadzone tylko przez specjalistów lekarzy i dietetyków.