Mam 15 lat i ważę 100 kg - jak schudnąć?

Otóż, mam 15 lat. Przy wzroście 173 cm ważę prawie 100 kg, jestem dziewczyną ! Razem z moją koleżanką, która ma ten sam problem zamierzamy, a nawet jesteśmy od 2 dni na diecie 1000 kcal codziennie ćwiczę na w-f i mamy zamiar biegać tylko jak zrobi się ciepło. Czy to dobry pomysł? Bardzo czekam na odpowiedź!

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 33,44 i znajduje się dużo ponad 97 percentylem, co oznacza, że występuje u Ciebie znaczna otyłość. Najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do dietetyka, a wcześniej na konsultacje do lekarza. Zdarza się, że otyłość związana jest z różnymi zaburzeniami funkcjonowania organizmu.

Dieta 1000 kcal nie jest wskazana dla nastolatek. Ponadto dietę dla osób w okresie dojrzewania należy odpowiednio zbilansować, aby nie stworzyć niedoborów żywieniowych.

Oczywiście wszelkiego typu aktywność fizyczna jest zalecana w Twoim wypadku. Powinnaś dużo się ruszać, dodatkowo poza lekcjami WF. Przemyśl także zajęcia grupowe - taniec, areobic itp.

Pozdrawiam