Masturbacja u nastolatki

Moja siostra ma teraz 13 lat i nadal się masturbuje :/ Zaczęła gdy miała 5 lat,a teraz się podnieca jakimiś zboczonymi myślami i wyobrażeniami... Czy ona jest chora?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zaspokojenia popędu w taki sposób nie są oznaką choroby.

Witam. Masturbacja nie jest objawem choroby. Jest to normalny, zdrowy sposób na rozładowanie napięcia seksualnego u osób które nie podejmują regularnej aktywności seksualnej.