Moja waga - czy mam niedowagę?

Mam 13 lat, mierzę 174 cm i ważę 54 kg. Czy moja waga jest poprawna? Jeśli nie, to ile powinnam przytyć? Pytam się, ponieważ moje koleżanki uważają, iż mam anoreksję.

13 LAT ponad rok temu

Witam.

Nie masz się czym przejmować, mimo tego iż jesteś bardzo szczupła, Twoja masa ciała jest w normie. Jeśli odżywiasz się prawidłowo, nie unikasz jedzenia i sama nie zauważyłaś problemów z własnym postrzeganiem siebie i brakiem akceptacji, myślę że wszystko jest w porządku. Przyczyną Twojej masy ciała jest prawdopodobnie fakt, iż bardzo szybko w krótkim czasie urosłaś, dlatego waga jeszcze się nie wyrównała. Jesteś w wieku aktywnego wzrostu i rozwoju, kiedy Twoja waga może się wahać.

Pozdrawiam.