Nadciśnienie w 19. tygodniu ciąży

Dzień dobry, jestem obecnie w 19 tygodniu ciąży. Od samego początku borykam się z nadciśnieniem, obecnie zażywam Dopegyt 4x2 tabl. i ciśnienie jest w normie około 120/80. Czy przy opanowanym ciśnieniu istnieją jakieś zagrożenia dla dziecka? Dzisiaj byłam na USG i lekarz powiedział że główka dziecka jest nieco mniejsza niż wiek ciąży, dodał że nie ma to zasadniczo znaczenia, ale oczywiście czarne myśli chodzą po głowie... Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli ciśnienie jest unormowane nie stwarza zagrożenia dla dziecka. Brak leczenia nadciśnienia mógłby mieć negatywny wpływ na ciążę.
Pozdrawiam