Nadepnięcie stopy a bolesność i opuchlizna

Podczas nieszczęśliwego nadepnięcia stopy doznałem bólu, opuchnięcia, zasiniaczenia. RTG stopy nic nie wykazało. USG wykazało w. skokowo-strzałkowe przednie i w. trójgraniaste uszkodzone 2 stopnia i płyn w zachyłku przednim stawu. Zalecono orteze,arcalen,altacet. Po jakim czasie powinienem rozpocząć rehabilitację stawu skokowego? Jak długo nosić orteze??

Witam,
Z Pańskiego opisu wynika, iż doznał Pan skręcenia stawu skokowego. W takim przypadku sugeruje stałe unieruchomienie przez okres ok 3 tyg, a następnie kinezyterapie. Fizykoterapia może byc stosowana od samego początku. Sugeruje kontrole u specjalisty ortopedy 2 tyg od urazu.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu