Napady złości u 22-latki a wpływ na dzieci

WITAM MAM 22 LATA MAM MEZA I CORECZKE KTORA MA 2.5 ROKU. PRZED NARODZENIEM CORKI BARDZO SIE CIESZYLAM ZE ZAMIESZKALISMY Z MEZEM RAZEM I ZE NA SWIAT PRZYJDZIE NAM MALA POCIECH NO I DO TEJ PORY SIE Z TEGO CIESZE TYLKO ZE OD PRZESZLO DWOCH LAT CZESTO ZDARZAJA MI SIE NAPADY ZLOSCI OGOLNIE BEZ POWODU A DO TEGO CZESTO PLACZE I NIBY CIESZE SIE Z WIELU RZECZY ALE JEDNAK TO CZCZESCIE COS WE MNIE TLUMI. CZY KTOS MI POMOZE I POWIE CO MAM Z TYM ZROBIC MOJA CORKA DORASTA I MOZNO SIE NA NIEJ ODBIJA MOJ STAN

Witam,

napady złości i płacz zapewne mają jakąś przyczynę. Dobrze by było, gdyby skontaktowała się Pani z psychologiem lub psychoterapeutą, np. w Poradni Zdrowia Psychicznego i spokojnie porozmawiała o swoich trudnościach.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Witaj,
Najczęstszym powodem powodem podobnych problemów jest tzw.przemieszczenie emocji,czyli odreagowanie ich w sytuacjach niezwiązanych z przyczyną,ale bezpieczniejszych/bo np.nie zostaniesz wyrzucona,zbagatelizowana tak,jak w miejscu,gdzie jest ich żródło/.Niedobrze jednak dzieje się wówczas,gdy dziecko,na skutek przygnębienia najbliższej mu osoby traci również radość i zamienia się albo w jej pocieszyciela,co pozbawia prawa do dzieciństwa i opieki,albo przyjmuje postawę przeciwnika w walce o własne prawa i sprawia kłopoty.Tak więc,układ wzajemnej zależności zostaje zaburzony i dla dobra wszystkich trzeba próbować go naprawić.
Nie jest wykluczone,że cierpisz na rodzaj depresji poporodowej,bo sugeruje to okres złego nastroju/niedługo po urodzeniu dziecka/.Proponuję ze swej strony popracować nad tym problemem np.poprzez psychoterapię wspólną z mężem.
Ze swej strony zachęcam i oczywiście,w razie potrzeby zapraszam.