Nawracający ból w nadbrzuszu i problemy z oddychaniem - co to może być?

Witam, od jakiegoś czasu czuje w nadbrzuszu straszny ból, jest to taki ściskający ból, ataki przychodzą różnie ale zazwyczaj wieczorami, ból ustępuje też różnie, czasami po minucie a czasami po godzinie. W momencie ataku nawet oddychanie jest utrudnione bo przy próbie nabrania powietrza ból sie nasila. Zazwyczaj wtedy kładę sie skulona, z przyciągniętymi nogami do brody i czekam aż ból ustąpi, te przyciągniecie nóg sprawia że ciut mniej boli bo nie da sie normalnie prosto leżeć. Ataki aktualnie są coraz rzadziej niz wczesniej, kiedys pojawialy sie raz w tygodniu, teraz raz na miesiąc ale dalej martwi mnie co to może być ale jakoś boje się pójść do lekarza z obawy co tam wykryje

Lek. Bartosz Domagała

Należy niezwłocznie wykonać badania obrazowe oraz udać się do lekarza pierwszego kontaktu, im wcześniej tym lepiej