Nerki prawidłowej wielkości i kształtu bez cech kamicy i zastoju

Badanie USG nerek Wynik badania jest następujący: Nerki prawidłowej wielkości i kształtu bez cech kamicy i zastoju.W warstwie korowej nerki lewej widoczna pojedyncza torbiel o wym. 22, 8 x 14,6 mm. Proszę mi odpowiedzieć czy będę musiała poddać się zabiegowi aby ja usunąć?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do nefrologa. Możliwe, że konieczna będzie jedynie obserwacja.