Nerwica i ataki bólów pleców

Witam, w zeszłym roku dopadła mnie nerwica, podczas której miałem napady przypominające do złudzenia zawał serca, a następnie koszmarny ból pleców. Problem udało się zaleczyć, ale w tym roku powróciła, choć w stonowanej formie. Obecnie znowu bolą mnie plecy (w dolnej i środkowej części. Nastrój mam kiepski, brak apetytu . Zrobiłem badania USG jamy brzusznej (dwa razy -ok) i krwi (też ok). Martwi mnie czy coś nie dzieje się z trzustką.....(mam 42 lata). Co zrobić aby upewnić, że to tylko omamy?

Rozumiem, że obecne dolegliwości kojarzy Pan z nerwicą. W takim razie proszę udać się do psychologa bądź psychiatry. Warto rozpocząć też psychoterapię (nie ograniczać leczenia do farmakoterapii ). Jeżeli w zeszłym roku podjął Pan leczenie, warto żeby kontynuował Pan.wizyty. Nawrót objawów może świadczyć o tym, że w leczeniu skupił się głównie na objawach, nie przyczynach. W tym pomocna jest psychoterapia.

Witam, sprawę wyjaśni zapewne doświadczony psycholog kliniczny- psychoterapeuta po dokładnym wywiadzie z Panem.Zachęcam do skorzystania. Pozdrawiam