Nerwica u 25-letniej osoby

Witam! Czy to możliwe by urodzić się już z nerwicą?Mam wrażenie,że jestem taka od urodzenia,nie pamiętam bym kiedykolwiek była "normalna",zawsze byłam bardzo nerwowa w mowie i gestach,nie lubiłam zmian,dobrze czułam się tylko w domu,lub bardzo małym gronie obcych osób.Właściwie nie umiem wyobrazić sobie,jak to jest być innym.

Witam,
wymienione tu potrzeby nie są nerwicą.Jest nią jednak jakaś przyczyna uniemożliwiająca bycie w zgodzie z nimi.Proponuję,by ten własnie problem omówić w gabinecie.
Zapraszam zatem,jeśli chcesz i pozdrawiam serdecznie

Witaj, przyczyn takich zachowań można szukać w różnych obszarach Twojego życia, nie tylko w sobie samej. Jest to dobre zadanie dla psychoterapeuty, który może udzielić Ci potrzebnego wsparcia i pomóc zrozumieć zachowania. Pozdrawiam, Monika