Objawy nerwicy i duszności

Witam. Kilka tygodni temu wystapily u mnie typowe objawy nerwicy lacznie z poczuciem umierania i duszenia sie, trwalo to okolo tygodnia. Psychiatra potwierdzil ze to nerwica i przepisal mi leki, z ktorych do dzis zazylam tylko 3 sztuki bo chcialam sama zwalczyc chorobe. Od kilku dni nie mam juz zadnych objawow nerwicy. Jedynie co stosuje to zdrowe jedzenie, duzo ruchu i pozytywne psychiczne nastawienie. Czy jest to mozliwe zeby taka choroba tak szybko i dosc nagle zanikla? Dziekuje

Witam.Jest możliwe że objawy nerwicy mogą ustąpić jednak najbardziej skuteczną metodą w zapobieganiu ich nawrotom będzie psychoterapia.Warto przyjrzeć się przyczyną pojawienia się tych objawów i zminimalizować n awroty poprzez przepracowanie problemów w terapii.Pozdrawiam

Tydzień takich objawów to zdecydowanie za mało żeby stwierdzić nerwicę. Wszystko wskazuje na to, że mogła to być jakaś chwilowa niedyspozycja związana ze stresem lub jakąś przyczyną biologiczną. Nie opisała Pani wszystkich objawów więc trudno ocenić. W przypadku pogorszenia stanu zdrowia proszę pójść najpierw do lekarza internisty.
Pozdrawiam.