Odbudowa związku u 28-latki

mam 28 lat i jestem po rozwodzie mieszkam z ex mezem prubujemy odbudowac nasz zwiazek lecz ja mam zaburzenia nie chcecia wspołżycia sennosc ciagle zmeczenie wymioty i lek i bole glowy czasami sie zdaza ze odzucam ex meza i uciekam do innego pokoju bo chce byc sama a jak jestem to wtedy placze i mam wyzuty sumenia ze go tak niszcze ale nie chce z nim wchodzic w spolzycie bo jestem zbyt zmeczona a jak jestesmy po klutni to nie przyjde pierwsza bo wiem ze moj maz zawsze przyjdzie do mnie sam

Witam,

Jeśli obojgu Państwu zależy na relacji (a sądząc po opisie wygląda na to, że tak), proszę zgłosić się na terapię małżeńską. To, jak się Pani czuje z pewnością ma związek z bardzo emocjonalnym podejściem do kryzysu w związku.

Pozdrawiam

Dzień dobry.

Wygląda na to, że pomimo deklarowanej gotowości do odbudowania związku, robi Pani wiele, by do niego nie doszło. Trudno na podstawie informacji, które Pani przekazała sądzić o powodach takiego postępowania.
Z opisu wynika, że posiada Pani rzeczywistą przewagę w Państwa relacji i wydaje się, że chce Pani ją użyć dla własnej wygody i korzyści. Świadczą o tym opisane przez Panią złości i odrzucenia wobec partnera, pewność, że to on właśnie przeprosi zawsze po kłótni oraz oczekiwanie tego.
Mówiąc inaczej - deklaracja chęci odbudowania związku nie jest tożsama z jego rzeczywistym odbudowywaniem. Pani postępowanie bardziej przypomina karanie ex-męża za coś, czego Pani nie opisała w poście.
W tej sytuacji najprościej byłoby skorzystać z porady specjalisty zajmującego się terapią par, która pozwoliłaby Pani poznać motywy aktualnego zachowania oraz podjąć decyzję dotyczącą gotowości do odbudowywania małżeństwa.

Pozdrawiam.