Odszczepiona apofiza kregu l5 a ciągły ból i ucisk przy kręgu
Witam mam pytanie otóż na wyniku rtg wyszło mi odszczepiona apofiza kręgu l5 co to znaczy dokładnie a przy tym odczuwam ciągły ból przy tym kręgu oraz ucisk. Będę wdzięczna za odpowiedz bo nie wiem co mam robić

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam,
Szanowny Panie, apofiza kości w tym przypadku kości kręgu jest to odstająca nieprawidłowa narośl kostna, która jest wynikiem choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Może powodować właśnie ucisk na korzenie nerwów rdzeniowych i dolegliwości bólowe. Pozdrawiam.