Ognisko osteosklerotyczne kręgu L5
Dzien dobry Co to znaczy i jakie moga byc tego konsekwencje :ognisko osteosklerotyczne kregu L 5. Mam wykonac TK kregoslupa ale dowiem sie czegos wiecej za kilka miesiecy bo termin badania jest na 27.07 a pozniej pare tygodni kolejka do lekarza z wynikiem. Czy moze jest to pilne i zrobic prywatnie chociaz nie mam za bardzo pieniedzy. Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz A.Wojtyna

MĘŻCZYZNA, 57 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Jest to zagęszczenie kości. Może to być wariant normy jednak konieczna jest dodatkowa diagnostyka. Jeśli lekarz nie zlecił badania na cito to oznacza, że zmiana nie budzi jego zastrzeżeń.
Pozdrawiam.