Ograniczona hydromielia piersiowego
Witam, odebrałam taki wynik MR kręgoslupa Th ; Trzony kręgów piersiowych mają prawidłową wysokość i sygnał. Prawostronna wypuklina na poziomie odwodnionego krążka m-k Th8-Th9 uciska worek oponowy. Pozostałe zobrazowane przestrzenie m-k w normie. Szerokość kanału kręgowego i otworów m-kregowych prawidłowa. Na wysokości trzonów Th6-Th7 kanał centralny rdzenia jest wrzecionowato poszerzony do 3x4mm na długości 28mm. Wnioski; j.w. Ograniczona hydromielia piersiowego. Co to oznacza?Ból jest okropny

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na występowanie w kręgosłupie zmian przeciążeniowych. Modelowanie worka oponowego może powodować dolegliwości bólowe. Warto zgłosić się z otrzymanym wynikiem do neurochirurga.