Operacja przepukliny lewostronnej u 5-latka
Witam ja jeszcze raz z tym samym pytaniem dziecko miało operowania przepukline laparaskopowo lewostronna ma 5 lat to było 3 miesiące temu i wczoraj byliśmy u kontroli pani chirurg nic nie stwierdziła powiedziała ze jest dobrze ale nie wiem czy jest dobrze bo po całym dniu jest ta strona nieco większa niż prawa nie wiem czy miał wszyta siatkę czy to tak może być jeśli macajac chirurg nic nie wyczuł to co jest?i czy na USG może to będzie lepiej widać bardzo się martwie

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Jakie problemy ma polska transplantologia?
Polska transplantologia wciąż się rozwija. Przeszczepy są coraz bezpieczniejsze i skuteczniejsze. Wciąż jednak istnieje wiele trudności. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o polskiej transplantologii.
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Szanowna Pani - w chwili obecnej operuje się przepukliny tylko metodami beznapięciowymi - czyli z wszyciem siatki.
Taka siatka przerasta tkanką tłuszczową w okresie do 6 miesiecy. Do tego okresu może występować obrzęk.
Pozdrawiam, dr n.med.Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg